CONTINENTAL

Jeśli do tej chwili ktoś uważał, że tegoroczna edycja TEAM UP! Europe będzie w 100% rywalizacją drużyn narodowych, to spieszymy z wiadomością, że tak nie jest. Przechodzimy do przedstawienia piątej drużyny w naszym zestawie. Team Continental – wybuchowa mieszanka ambitnych biegaczy z całej Europy.

Zadebiutować w maratonie w wieku 21 lat, ukończyć go z czasem 2:35.43 i w dodatku wygrać? Da się zrobić. Wystarczy nazywać się Benedetta Coliva i pojechać w odpowiednim czasie do Pizy! Tak, Benny wygrała w debiucie bieg maratoński i to z czasem, który od razu zrobił wrażenie. Wiosną nie poszło jej już tak dobrze w drugim starcie na tym dystansie – maratonu w Mediolanie nie ukończyła – ale do Warszawy przyjeżdża z oczywistym celem – życiówka. Atak na wynik 2:33-2:34 to absolutna oczywistość. 

Tak się składa, że jej partnerką w zespole będzie zawodniczka, której życiówka jest o… jedną sekundę gorsza (2:35.44) i która chce ją w Warszawie poprawić o minutę albo dwie. Dobrana para, nie ma co. Kim jest ta druga? Tę akurat dobrze znacie. Ewa Jagielska skończyła przed rokiem 40 lat i… osiągnęła życiową formę! W 44. Maratonie Warszawskim zajęła niespodziewanie trzecie miejsce poprawiając swój rekord życiowy na dystansie 42,195 km o… 6 minut. W tym roku w Łodzi pobiegła tylko o minutę wolniej. 24 września zaatakuje rekord Polski w kategorii K-40. W towarzystwie młodszej o niemal dwie dekady koleżanki z drużyny to nie będzie zadanie niewykonalne. 

Towarzyszami Włoszki i Polki będzie dwóch panów. Dan Nash to 29-letni Walijczyk z życiówką maratońską 2:15.34 uzyskaną przed rokiem w Manchesterze. Do tego dochodzi wynik 29.23 na 10 km i 1:06.16 w półmaratonie – co razem daje bardzo stabilnie biegającego zawodnika, a to cecha bezcenna w rywalizacji drużynowej. 

Skład drużyny Continental uzupełnia Polak Artur Olejarz. Mimo sporego doświadczenia biegowego (Artur był 11 lat temu młodzieżowym mistrzem Polski w biegu na 5.000 metrów), jego doświadczenia z maratonem nie są duże. Tegoroczny rezultat z Sewilli (2:31:52) nie robiłby wrażenia, gdyby nie fakt, że głównym zadaniem biegacza było pełnienie funkcji pacemakera elity kobiet. Jednak już zeszłoroczny czas w półmaratonie (1:06.17) pokazuje, że realnym jest w jego wypadku powalczenie o wynik 2:17-2:18.

Managerem drużyny jest Marcin Fudalej – niegdyś biegacz, obecnie licencjonowany agent sportowy World Athletics, który reprezentuje między innymi Adama Nowickiego.

Drużyna TEAM CONTINENTAL

Dan Nash (Wielka Brytania – nr startowy M51)

Artur Olejarz (Polska – nr startowy M52)

Benedetta Coliva (Włochy – nr startowy F51)

Ewa Jagielska (Polska – nr startowy F52)