Skip to main content

Kolejne dwa zespoły meldują się na starcie TEAM UP! Europe

Organizatorzy Maratonu Warszawskiego przedstawili następne zespoły zgłoszone do pierwszej edycji drużynowych zawodów maratońskich – drużynę z Belgii oraz mieszany team z kilku krajów Starego Kontynentu.

Z numerem cztery na liście startowej TEAM UP! Europe znajdujemy Belgów. Pełna nazwa ich zespołu – “Wings for Athletes Belgium” – nawiązuje do grupy sportowej prowadzonej przez wieloletniego przyjaciela Maratonu Warszawskiego Rogera Koenigsa.

W zespole Rogera znajdziemy Hannah Vandenbusche (mistrzynię Belgii na 10 km i w półmaratonie), 27-letniego Enzo Noela, notującego w tym roku wielki postęp Enzo Noela, a także Yohana Zaradzkiego, który w tym sezonie legitymuje się wynikiem 1:06.47 z półmaratonu w Sewilli. 

Piątą drużynę wystawia doświadczony biegacz i menedżer Marcin Fudalej, który wziął tym razem pod swoje skrzydła biegaczy z kilku europejskich krajów. Najmłodsza w tym gronie Włoszka Benedetta Coliva jest zwyciężczynią zeszłorocznego maratonu w Pizie. Partneruje jej doświadczona, a przy tym coraz bardziej rozpędzona polska biegaczka Ewa Jagielska.

Towarzyszami obu pań będą 29-letni Walijczyk Dan Nash (z życiówką maratońską na poziomie 2:15.34) oraz polski biegacz Artur Olejarz.

Drużyna WINGS FOR ATHLETES BELGIUM

Enzo Noel (nr startowy M41)

Yohan Zaradzki (M42)

Hannah Vandenbusche (F41)

Drużyna CONTINENTAL:

Dan Nash (Wielka Brytania – nr startowy M51)

 

Artur Olejarz (Polska – M52)

Benedetta Coliva (Włochy – F51)

Ewa Jagielska (Polska – F52)