Nie ma przesady w stwierdzeniu, że zespół znad Balatonu otworzył historię rywalizacji TEAM UP! EUROPE. Dlaczego? Z prostego powodu – jako pierwszy nadesłał zgłoszenie! Przedstawiamy czteroosobową ekipę, która w Warszawie wystąpi pod nazwą Synergy Team Hungary.

Menedżerką teamu i jednocześnie zawodniczką jest Zsófia Erdélyi. Dwukrotna uczestniczka olimpijskiego maratonu (Londyn 2012 i Rio 2016) z życiówką 2:35:37, zwyciężczyni biegów maratońskich w Las Vegas i Dusseldorfie, a do tego 9-krotna mistrzyni swojego kraju na różnych dystansach. Na koncie ma też srebrny medal młodzieżowych mistrzostw Europy na dystansie 10.000 metrów.  

Zsófia Erdélyi: – Węgry nie kojarzą się może z maratonem, ale jak tylko usłyszałam o projekcie to od razu postanowiłam, że team mojego kraju musi się pojawić na starcie w Warszawie. I nawet nie próbowałam namawiać na start dwójki naszych najlepszych obecnie biegaczy, bo oni koncentrują się na mistrzostwach świata, które przecież w tym roku odbywają się w Budapeszcie. Zamiast tego postawiłam na zawodników z drugiej linii i na zbudowaniu z nimi ducha zespołu, bo to będzie w tej rywalizacji kluczowe. Do Warszawy nie przyjedzie czwórka węgierskich maratończyków, lecz czteroosobowy węgierski team, gotów do walki o każdą sekundę. 

Drugą zawodniczką w zespole węgierskim jest Katalin Kovács-Garami, aktualna mistrzyni Węgier w maratonie. 

Męska część ekipy to: Levente Szemerei, zawodnik młodego pokolenia (23-letni), który w tym roku przebiegł dystans maratoński w czasie 2:16.35, a debiutował na tym dystansie zaledwie przed rokiem. Jest aktualnym mistrzem swojego kraju.

Skład uzupełnia Péter Jenkei, trzykrotny mistrz kraju w maratonie z życiówką 2:17.42. 

Drużyna SYNERGY TEAM HUNGARY

Péter Jenkei (nr startowy M11)

Levente Szemerei (nr startowy M12)

Zsófia Erdélyi (nr startowy F11)

Katalin Kovács-Garami (nr startowy F12)