Szwajcarzy mogą być najweselszą ekipą startującą w tym roku. Na czele drużyny stoi… maszynista na pół etatu (tak o sobie pisze i mówi) – Elias Gemperli. Miłośnik biegów w terenie i na orientację. Maratończyk z wynikiem 2:21.50. Ale też – aktualny drużynowy (!) mistrz Szwajcarii w maratonie. Zawodnik bez menedżerskiego doświadczenia, który potrzebował tylko kilku dni na to, żeby skrzyknąć czteroosobową ekipę i nadesłać zgłoszenie (w dodatku na 12 minut przed upływem regulaminowego terminu…). 

Szwajcarzy mogą mieć również najbardziej… wyrównaną ekipę, gdyż drugi z drużyny – David Keller – ma życiówkę tylko o sekundę lepszą od Eliasa. Wynik 2:21.49 został uzyskany w tym roku, który zresztą jest dla Davida wyjątkowo udany, bo do maratonowego rekordu dołożył jeszcze życiówki w półmaratonie i na 10 km. David jest członkiem drużyny, która w tym roku wywalczyła maratońskie srebro w czempionacie swojego kraju.

Kolej na panie. W teamie szwajcarskim zobaczymy: Rahel Meili (2:48.24, czwarta na tegorocznych mistrzostwach swojego kraju na dystansie maratonu) oraz urodzoną w Etiopii, reprezentującą przez lata Belgię, a od lipca legitymującą się szwajcarskim paszportem Alemitu Clerc-Bekele, która co prawda czasy, kiedy biegała 2:34 ma już za sobą (2:34.58 w roku 2007), ale wciąż jeszcze jest w stanie zbliżyć się w maratonie to poziomu 2:41-2:42 (to jej wynik sprzed półtora roku). Alemitu była w przeszłości 6-krotną mistrzynią Belgii w biegu maratońskim, półmaratonie i na 10 km, a w roku 2008 zdobyła złoty medal mistrzostw Beneluksu. 

SZWAJCARIA

Elias Gemperli (nr startowy M31)

David Keller (nr startowy M32)

Alemitu Clerc-Bekele (nr startowy F31)

Rahel Meili (nr startowy F32)